Bajrang Baan in Oriya PDF | Bajrang Baan Lyrics in Oriya Download PDF | PDF Bajrang Baan Meaning

Bajrang Baan in Oriya PDF | Bajrang Baan Lyrics in Oriya Download PDF | PDF Bajrang Baan Meaning: ବଜରଙ୍ଗ ବାନର ପାଠ ହନୁମାନ ଜୀ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ, ହନୁମାନ ଚଲିସା ଏବଂ ବଜରଙ୍ଗ ବାନର ପାଠ ସର୍ବଦା କହିବା ଦ୍ୱାରା କରାଯିବା ଉଚିତ, ଯେତେବେଳେ ମନ୍ତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଉପାସନାରେ ମନରେ ମନ୍ତ୍ର ପ be ଼ିବା ଉଚିତ୍ | ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କର ବଜରଙ୍ଗ ତୀରର ଗ glory ରବ ଅତୁଳନୀୟ |

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ସେହି ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯେଉଁମାନେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ବଜରଙ୍ଗ ପାଠ କରନ୍ତି, ଏହା ଏକ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ତୀର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ | ଯେକ any ଣସି କାର୍ଯ୍ୟର ସଫଳତା ପାଇଁ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ବ୍ୟବହାର କରି, କାର୍ଯ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ବଜରଙ୍ଗ ବାନର ପାଠ କିଏ ଲେଖିଛି?

ଶ୍ରୀରାମଚରିତମାନସର ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତା ଗୋସ୍ବାମୀ ତୁଲସିଦାସ ଶ୍ରୀରାମଚରିତମାନ ଲେଖିବା ପୂର୍ବରୁ ହନୁମାନ ଚଲିସା ଲେଖିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ହନୁମାନ ଜିଙ୍କ କୃପାରୁ ସେ ଶ୍ରୀରାମଚରିତମାନ ଲେଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ। କୁହାଯାଏ ଯେ ତୁଲସୀଦାସ ଜୀ ମଧ୍ୟ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ଲେଖିଥିଲେ।

ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପାଠ କରିବାର ଲାଭ କ’ଣ?

  • ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପାଠ କରି ଆମେ ଭୟ, ରୋଗ, ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଉ |
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପୂର୍ବରୁ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପ .ନ୍ତୁ | ସକାଳୁ ଉଠି ସ୍ନାନ କର ଏବଂ ପରିଷ୍କାର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧ | ଶୁଦ୍ଧ ହୃଦୟ ଏବଂ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭକ୍ତି ସହିତ ହନୁମାନଜୀଙ୍କ ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ପ୍ରତିମା ସାମ୍ନାରେ ଠିଆ ହୁଅ ଏବଂ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ଜପ କର | ହନୁମାନଜୀଙ୍କୁ ଶୁଖିଲା ନଡ଼ିଆ ଏବଂ ଗୁଣ୍ଡର ପ୍ରସାଦ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପାଦରେ ସୋରିଷ ତେଲ, ଉରାଡ ଡାଲି ଏବଂ ସିନ୍ଦୁର ଦିଅନ୍ତୁ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)
    ୧ 16 ଶ ଶତାବ୍ଦୀରେ ଆୱାଡି ଉପଭାଷାରେ ସେଣ୍ଟ ତୁଲସିଦାସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ରଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଭଜନ ହନୁମାନ ଚଲିସା ରଚନା କରିଥିଲେ।
  • ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ଏବଂ ହନୁମାନ ଚଲିସାଙ୍କୁ ଏକାଠି ପ iting ିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |
  • ଯେଉଁମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇ ନାହିଁ କିମ୍ବା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ, ସେମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ୍ ମଧ୍ୟ ପ ite ଼ିବା ଆବଶ୍ୟକ |
  • ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହୃଦ୍ ରୋଗ ଏବଂ ରକ୍ତଚାପରେ ପୀଡିତ, ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ୍ ମଧ୍ୟ ପ should ିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଏକ ବିଶେଷ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)
  • ବିବାହରେ କ problem ଣସି ଅସୁବିଧା ଅଛି, କିମ୍ବା ତୁମର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଭଲରେ ଚାଲିନାହିଁ, ତା’ପରେ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପାଠ କର | ସମସ୍ତ ଦୁ ows ଖ ପଠନ କରି ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୋଇଯାଏ |
Bajrang Baan Lyrics in Oriya
Bajrang Baan Lyrics in Oriya

ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଶତ୍ରୁ ଏବଂ ବିରୋଧୀମାନଙ୍କ ଦ୍ very ାରା ବହୁତ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛ, ତେବେ ପ୍ରତି ମଙ୍ଗଳବାରରେ ବଜରଙ୍ଗ ବାନକୁ 11 ଥର ପ rec ଼ | ବଜରଙ୍ଗ ବାନର ନିୟମିତ ପାଠ କରିବା ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ସାହସ ବ increases ାଇଥାଏ | ଯଦି ଆପଣ କ physical ଣସି ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପ iting ିବା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଲାଭ ଦେବ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଯେଉଁ ପିଲାମାନେ ଶାରୀରିକ କିମ୍ବା ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଦୁର୍ବଳ କିମ୍ବା କ work ଣସି କାମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭୟଭୀତ ହୋଇ କାମ କରିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ବଜରଙ୍ଗ ବାନର ପାଠ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଯଦି ତୁମର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଅଛି, ତେବେ ଶନିବାର ଦିନ ବଜରଙ୍ଗ ବାନକୁ 21 ଥର ପ iting ିବା ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଯଦି ଆପଣ କ ewhere ଣସି ସ୍ଥାନରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ବଜରଙ୍ଗ ବାନଙ୍କୁ 5 ଥର ପ after ିବା ପରେ ଯାଆନ୍ତୁ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବ increase ାଇବ ଏବଂ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ |

ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପ iting ିବାର ଲାଭ |

  • ବଜରଙ୍ଗ ବାନକୁ ନିୟମିତ ପ iting ଼ିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଭୟ ଇତ୍ୟାଦିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବ increases ିଥାଏ |
  • ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛ, ବଜରଙ୍ଗ ବାନକୁ ନିୟମିତ 7 ଥର ପ ite ଼ ଏବଂ ତୁମର ଶତ୍ରୁମାନେ ମାତ୍ର 21 ଦିନରେ ପରାସ୍ତ ହେବେ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)
    ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ବ to ାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଅଫିସରେ (କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ଥାନ) ପାଞ୍ଚ ମଙ୍ଗଳବାର ପାଇଁ ବଜରଙ୍ଗ ବାନକୁ 7 ଥର ପଠନ କରନ୍ତୁ |
  • ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପ୍ରସ୍ତୁତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ, ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦ daily ନନ୍ଦିନ ପୂଜାରେ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ୍ ପାଠ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ |
  • ବଜରଙ୍ଗ ବାନର ପାଠ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିରେ ସାହସ ବ increases ାଇବା ସହିତ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥାଏ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)
  • କାଦାଲି ଜଙ୍ଗଲ ବା କାଦାଲି ଗଛ ତଳେ ବଜରଙ୍ଗ ବାଣ ପ iting ଼ିବା ଦ୍ୱାରା ବିବାହରେ ବାଧା ଦୂର ହୋଇଥାଏ | ଛାଡପତ୍ର ଭଳି ବିପର୍ଯ୍ୟୟକୁ ମଧ୍ୟ ଏଡ଼ାଇ ଦିଆଯାଏ |
  • ଯଦି ଆପଣ କ kind ଣସି ପ୍ରକାରର ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ପ୍ରଭାବରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଏକ ମଇଦା ଦୀପରେ ନାଲି ଦୀପ ଜାଳି ସକାଳେ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପ rec ନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍, ାରା, ସବୁଠାରୁ ବଡ ଗ୍ରହର ତ୍ରୁଟି ଏକ କ୍ଷଣ ମଧ୍ୟରେ ଦୂର ହୋଇଯିବ |
    ରାହୁରୁ କ୍ଷତିର କ୍ଷତିପୂରଣ ଯଦି ଶନି, ରାହୁ, କେଟୁ, ମହାଦଶା ପରି ନିଷ୍ଠୁର ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଚାଲିଛି, ତେବେ 21 କିମ୍ବା 51 ଟି ବଡ଼ ସୂତ୍ରର ଏକ ଫୁଲ ତିଆରି କରି ଏହାକୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବଡ଼ ପ୍ରସାଦ ଆକାରରେ ବଣ୍ଟନ କର | ତୁମକୁ ତେଲର ଏକ ଦୀପ ଜାଳି ବଜରଙ୍ଗ ବାନକୁ ମାତ୍ର 3 ଥର ପ to ିବାକୁ ପଡିବ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)
  • ଯଦି କ reason ଣସି କାରଣରୁ ଜେଲ ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ, କିମ୍ବା ଯଦି ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଜେଲରେ ତାଲା ପଡ଼ିଥାଏ, ତେବେ ହନୁମାନ ଜିଙ୍କ ଲାଞ୍ଜରେ 11 ଟି ଭର୍ମିଲିୟନ ଟିକା ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ ଯୋଗରୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ବଜରଙ୍ଗ ବାନଙ୍କୁ 11 ଥର ପ iting ଼ନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ 11 ଗୋଲାପ କିମ୍ବା ଜସ୍ମିନ୍ ତେଲରେ 11 ଟି ଲାଲ୍ ଆଲୋକିତ ଦୀପ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ବଡ଼ କୋର୍ଟ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ବିଜୟ ପାଇବେ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)
Bajrang Baan Lyrics in Oriya
Bajrang Baan Lyrics in Oriya
  • ବେଳେବେଳେ ଗମ୍ଭୀର ପେଟ ରୋଗ ଯଥା ଯକୃତ ବିଫଳତା, ପେଟ ଅଲସର କିମ୍ବା କର୍କଟ ରୋଗ ହୁଏ, ଏପରି ଅସୁସ୍ଥତା ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥାଏ | ଯଦି ଏହି ପ୍ରକାର ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ ଅଛି, ତେବେ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ 21 ଟି ବିଟ ପତ୍ରର ଏକ ମାଲାମାଲ ବଜରଙ୍ଗ ବାନଙ୍କୁ 5 ଥର ପ should ିବା ଉଚିତ୍ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ବଜରଙ୍ଗ ବାନର ପାଠ କେବଳ ରାହୁକାଲରେ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ପ rec ଼ିବା ସମୟରେ ଏକ ଘି ଦୀପ ଜାଳିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ |
  • ଯଦି ଚାକିରି ହରାଇବାର ଭୟ ଅଛି କିମ୍ବା ଯଦି ହଜିଯାଇଥିବା ଚାକିରି ପୁଣି ହଜିଯାଇଛି, ତେବେ ରାତିରେ ତାରା ଦେଖିବା ପରେ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପ rec ନ୍ତୁ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟ ଉପବାସ ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ନଡ଼ିଆ ଅର୍ପଣ କରିବା ପରେ, ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ନାଲି କପଡ଼ାରେ ଗୁଡ଼ାଇ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ କୋଣରେ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ମାଲିକ ନିଜେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବାକୁ ଆସିପାରନ୍ତି |
  • ବାସ୍ତୁଦୋଶ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ସମୟରେ ଘରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଥାଏ | ତେଣୁ ଘରେ ଭସ୍ତୁଦୋଶଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ବଜରଙ୍ଗ ବାନକୁ times ଥର ପ should ିବା ଉଚିତ୍ | ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ନାଲି ପତାକା ଅର୍ପଣ କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଭସ୍ତୁଦୋଶଙ୍କଠାରୁ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ | ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପାଇଁ ପଞ୍ଚମୁଚି ହନୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ରଖନ୍ତୁ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ବଜରଙ୍ଗ ବାନ୍ |

। ଦୋହା।

ପ୍ରେମରେ ବିଶ୍ୱାସ ସହିତ, ଦୟାକରି ସମ୍ମାନ ଦେଖାନ୍ତୁ |

ସେହି କାରଣରୁ ସମସ୍ତ ଶୁଭ, ହନୁମାନ ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିଲେ।

॥चौपै।

ଜୟ ହନୁମାନ ସେଣ୍ଟ ବେନିଫାକ୍ଟର | ପ୍ରଭୁ ଆମର ପ୍ରାର୍ଥନା ଶୁଣ।

ଲୋକଙ୍କ କାମରେ ବିଳମ୍ବ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆଗ୍ରହୀ ଭ୍ରମଣ ବହୁତ ଖୁସି ଦେଇଥାଏ।

ସିନ୍ଧୁ ଡେଇଁବାବେଳେ ସମାନ ମର୍କୁର | ସୁରସା ଶରୀର ଶଯ୍ୟା |

ଆଗକୁ ଯାଅ, ଲଙ୍କିନୀକୁ ବନ୍ଦ କର | ମୁଁ ସୁର ଲୋକାକୁ କିସ୍ କରିଛି |

ଚାଲ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଖୁସି ଦେବା | ସୀତା ନିରଖୀ ଚରମ ସ୍ଥିତି ନେଇଛନ୍ତି।

ବାଗ ଉଜରୀ ସିନ୍ଧୁ ମହାନ୍ ବୋରା | ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ ୟାମା କତାର ତୋରା |

ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଲୁମ୍ ଗୁଡ଼ାଯାଇଥିବା ଲଙ୍କ କୋ କୋ ଜାରା |

ଲିଙ୍କ୍ ଲାକ ପରି ଥ୍ରେଡ୍ କରାଯାଇଥିଲା | ଜୟ ଜୟ ଧୁନି ସୁର ପୁର ମହାନ୍ ଭୋ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି କ reason ଣସି କାରଣରୁ, ସ୍ୱାମୀ | ନିଜ ହୃଦୟରେ ଦୟା କର।

ହେଲ ଲକ୍ଷ୍ମଣ, ଜୀବନ ପ୍ରଦାନକାରୀ | ତୁମର ଦୁ ows ଖ ଦୂର କରିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହୁଅ |

ହେ ଗିରିଧର, ନମସ୍କାର ସୁଖ ସାଗର | ସୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସମରତ ଭଟନଗର |

ଓମ୍ ହନୁ ହନୁ ହନୁ ହନୁ ହନୁମାନ ହାଥାଇଲ୍ | ବାଇରିହି ମାରୁ, ବଜ୍ରପାତର ନଖ |

ମେସ୍ ସହିତ ବଜ୍ରପାତକୁ ଦବାନ୍ତୁ | ମହାରାଜ ପ୍ରଭାସ ଦାସଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ।

ଓମକର ହମକର ମହାପ୍ରଭୂ ରନ୍। ବଜ୍ରପାତରେ ବିଳମ୍ବ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ଓମ୍ ହ୍ରୀ ହ୍ରୀ ହନୁମାନ କପିସା | ଓମ୍ ହୁ ହୁ ହୁ ହାନୁ ଆରି ଉର୍ ଶିଶା।

ଆପଣ ସତ ହୁଅନ୍ତୁ, ହରି ଶପଥ କରନ୍ତି | ରାମଦୁତ ଧାରୁ ମାରୁ ଧାଇ କେ।

ଜୟ ଜୟ ଜୟ ହନୁମନ୍ତ ଆଗଡା | ଦୁ people ଖରେ ପୀଡିତ କିଛି ଲୋକ କିଛି ଅପରାଧ କରିଛନ୍ତି।

ପୂଜା ଜାପା ତାପ ନେମ ଆଚାରା | ତୁମର କ slave ଣସି ଦାସ ଜାଣ ନାହିଁ |

ୱାନ୍ ଉପଭାନ୍ ମୁଗ୍ ଗିରି ଗ୍ରିହା ମାହି | ଆମ୍ଭେମାନେ ତୁମକୁ ଭୟ କରୁ ନାହୁଁ।

ଚାଲନ୍ତୁ ଆମର ପାଦ ଅତିକ୍ରମ କରି ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ ପାଳନ କରିବା | ଏହି ସୁଯୋଗ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ଖାଲରେ ଅଛି |

ଅଞ୍ଜାନି କୁମାର ବଲୱନ୍ତଙ୍କୁ ନମସ୍କାର | ଶଙ୍କର ସୁଭାନ୍ ଧୀର ହନୁମନ୍ତା |

ଶରୀର କରାଲ କାଲ କୁଲ ଗାଲକ | ରାମ ସାହା ସର୍ବଦା ଜଣେ ରକ୍ଷକ ଅଟନ୍ତି |

ଭୂତ ଭୂତ ଭାମ୍ପାୟାର ରାତିଅଧିଆ | ଅଗ୍ନି ବାଇଟାଲ କାଲ ମାରିମାର |

ଯଦି ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରେ, ମୁଁ ରାମଙ୍କ ନିକଟରେ ଶପଥ କରେ | ରାଖୁ ନାଥ ମାରଜାଦଙ୍କ ନାମ |

ଜନକସୁତା ହରି ଦାସ କୁହନ୍ତୁ | ଯାହାଦ୍ୱାରା ଶପଥ ବିଳମ୍ବ ନହୁଏ |

ଜୟ ଜୟ ଜୟ ଧୁନି ହୋଟା ଆକାଶା | ସୁମିରାଟ ହଟ୍ ସୁହ ସାଦ୍ ନାଶା।

ତୁମର ପାଦରେ ଆଶ୍ରୟ ନିଅ। କିଛି ଗୋହ୍ରାଭନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ସୁଯୋଗ |

ଉଠ, ଉଠ ଏବଂ ଯାଅ, ତା’ପରେ କେବଳ ରାମ କାନ୍ଦିଲା | ମୁଁ ମୋର ଗୋଡ ଅତିକ୍ରମ କରି ପାଳନ କଲି |

ଓମ୍ ଖାନ୍ ଖାନ୍ ଖାନ୍ ଖାନ୍ ଚାପଲ୍ ଚଲ୍ଟା | ଓମ୍ ହନୁ ହନୁ ହନୁ ହନୁ ହନୁମନ୍ତ।

‘ଓମ୍ ହାନ୍ ହାନ୍କ ଦେଟ୍ କାପି ଚଞ୍ଚଲ୍’ ଓମ୍ ସାନ୍ ସାହମ୍ ପାରାନେ ଖାଲ୍ ଡାଲ୍।

ତୁରନ୍ତ ତୁମର ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କର | ସୁମିରାଟ ହୋ ଆନନ୍ଦ ହାମାରା।

ଆପଣ ଯେଉଁଆଡେ ଯାଆନ୍ତି ଏହି ବଜରଙ୍ଗ ତୀର ଗୁଳି | ଯଦି ତୁମେ ଏପରି କୁହ, ତେବେ ତୁମକୁ କିଏ ରକ୍ଷା କରିବ?

ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପଠନ କରନ୍ତୁ | ହନୁମାତ୍ ଜୀବନକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଥାଏ |

ଏହି ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ଜପ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ଭୂତ ଏବଂ ଆତ୍ମା ​​କମ୍ପିତ ହୁଅନ୍ତି |

ଶରୀର ସବୁବେଳେ ଅସୁବିଧାରେ ନ ପଡ଼ିବା ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦିଆଯାଏ ଏବଂ ଜପ କରାଯାଏ।

। ଦୋହା।

ପ୍ରେମ ପ୍ରତୀଥିନ କପୀ ଭଜାଇ, ସର୍ବଦା ତୁମର ଧ୍ୟାନ ରଖ |

ସେହି କାରଣରୁ ସମସ୍ତ ଶୁଭ, ହନୁମାନ ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିଲେ।

Bajrang Baan Lyrics in Oriya
Bajrang Baan Lyrics in Oriya

ଅର୍ଥ ସହିତ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ୍ |

ଦୋହା:

ପ୍ରେମରେ ବିଶ୍ୱାସ ସହିତ, ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କର |

ତୁମର କାମ ଶୁଭ ଅଟେ, ହନୁମାନ ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ଦିଅ |

ଅର୍ଥ: – ଯିଏ ରାମ ଭକ୍ତ ହନୁମାନ ଜୀ ଙ୍କ କୃପା ଦ୍ୱାରା ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରେମ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ସହିତ ନମ୍ର ଭାବରେ ନିଜର ଭରସା ରଖେ, ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୁଭ ଏବଂ ସଫଳ ହୁଏ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଚତୁର୍ଭୁଜ:

ଜୟ ହନୁମାନ ସେଣ୍ଟ ବେନିଫିସିଆଲ୍ | ଦୟାକରି ଆମର ପ୍ରାର୍ଥନା ପ୍ରଭୁ ଶୁଣନ୍ତୁ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ଭକ୍ତ ଭଟସାଲ ହନୁମାନ ଜୀ, ତୁମେ ସାଧୁମାନଙ୍କର ଉପକାରକାରୀ, ଦୟାକରି ମୋର ଅନୁରୋଧ ମଧ୍ୟ ଶୁଣ |

ଲୋକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଳମ୍ବ କର ନାହିଁ | ଉତ୍ସାହରେ ବହୁତ ଖୁସି ଦିଅ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ, ପବନର ପୁତ୍ର, ତୁମର ସେବକ ବହୁତ ଅସୁବିଧାରେ ଅଛନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଳମ୍ବ କର ନାହିଁ ଏବଂ ପବନର ବେଗରେ ଆସି ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଖୁସି କର | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

କୁଡି ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ମର୍କୁର ପରି | ସୁରସା ଶରୀର ପଥ ବିସ୍ତାର |

ଅର୍ଥ: – ଖେଳିବା ସମୟରେ ଆପଣ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ସମୁଦ୍ର ପାର ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସୁରସା ପରି ଜଣେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ପ୍ରତାରଣାକାରୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଟିରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ଫେରି ଆସିଥିଲେ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଆଗକୁ ଯାଅ, ଲଙ୍କିନୀକୁ ବନ୍ଦ କର | ମୁଁ ସୁର ଲୋକାକୁ କିସ୍ କରିଛି |

ଅର୍ଥ: – ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଲଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଲ ଏବଂ ସେଠାରେ ରାକ୍ଷୀ ଲଙ୍କିନୀ ତୁମକୁ ଅଟକାଇଲେ, ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ହିଟ୍ ରେ ଦେବଲୋକକୁ ପଠାଇଲ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଚାଲ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଖୁସି ଦେବା | ସୀତା ନିରଖୀ ଚରମ ସ୍ଥିତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଅର୍ଥ: – ରାମ ଭକ୍ତ ଯେପରି ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ନିଜ ସୁଖ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ମାତା ସୀତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପଦ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଥିଲେ ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିରଳ ଅଟେ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ବାଗ ଉଜରୀ ସିନ୍ଧୁ ମହାନ୍ ବୋରା | ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ ଜାମକାତାର ତୋରା |

ଅର୍ଥ: – କ uri ତୁହଳର କାରଣରୁ, ତୁମେ ସମଗ୍ର ବଗିଚାକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରି ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ାଇ ଦେଲ ଏବଂ ଉଦ୍ୟାନ ରକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦେଲ, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅଧିକାର ଅନୁଯାୟୀ ଦଣ୍ଡିତ ହେଲେ |

ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଲୁମ୍ ରାପ୍ ଲଙ୍କ୍ କୋ ଜାରା |

ଅର୍ଥ: – ଆପଣ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଦାଶଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ବିନା କ୍ଷଣରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରେ ସମଗ୍ର ଲଙ୍କା ସହରକୁ ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଲିଙ୍କ୍ ଲାକ ପରି ଥ୍ରେଡ୍ କରାଯାଇଥିଲା | ଜୟ ଜୟ ଧୁନି ଭାଇ ସୁରପୁରରେ |

ଅର୍ଥ: – ସମଗ୍ର ଲଙ୍କା ସହର ଏକ ଛାତ ପରି ଜଳିଗଲା |

ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି କ reason ଣସି କାରଣରୁ, ସ୍ୱାମୀ | ମୋର ସେହି ଆଣ୍ଟାରିୟାମି ଉପରେ ଦୟା ଅଛି |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ, ତେବେ ମୋର ସେବକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏତେ ବିଳମ୍ବ କାହିଁକି? ଦୟାକରି ମୋର ଦୁ ings ଖ ଦୂର କର କାରଣ ତୁମେ ସର୍ବଜ୍ଞ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କର ହୃଦୟ ଜାଣିଛ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଜୟ ଜୟ ଲାଖାନ୍, ଜୀବନ ପ୍ରଦାନକାରୀ | ମୋର ସମସ୍ତ ଦୁ ows ଖରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ମୁଁ ଆଗ୍ରହୀ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ଗରିବମାନଙ୍କର ତ୍ରାଣକର୍ତ୍ତା, ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଜୀଙ୍କର ଜୀବନ କେବଳ ତୁମର ଅନୁଗ୍ରହ ଦ୍ୱାରା ରକ୍ଷା ପାଇଲା, ଯେପରି ତୁମେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିଛ, ସେହିଭଳି ଏହି ଗରିବଙ୍କ ଦୁ ows ଖ ଦୂର କର | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ହେ ଗିରିଧର, ନମସ୍କାର ସୁଖସାଗର | ସୁର ଗ୍ରୁପ୍ ସମାର୍ଥ ଭଟନଗର |

ଅର୍ଥ: – ହେ ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କର ବୀର ଏବଂ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସକ୍ଷମ, ପର୍ବତ ଏବଂ ଭୋଗର ସାଗର, ମୋ ଉପରେ ଦୟା କର |

ଓମ୍ ହନୁ ହନୁ ହନୁ ହନୁମାନ ହାଥାଇଲ୍ | ବାରିହି ମାରୁ ବଜ୍ରପାତ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ହନୁମନ୍ତ – ହେ ଦୁ orrow ଖ ଭଜନ – ହେ ଜିଦ୍ଖୋର ହନୁମାନ, ମୋ ଉପରେ ଦୟା କର ଏବଂ ତୁମର ବଜ୍ରପାତରେ ମୋର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କର ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ନିର୍ବୋଧ ଏବଂ ଜୀବନ୍ତ କର | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ମେସ୍ ସହିତ ବଜ୍ରପାତକୁ ଦବାନ୍ତୁ | ମହାରାଜ, ତୁମର ଦାସକୁ ରକ୍ଷା କର |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ, ମେସ୍ ଏବଂ ବଜ୍ରପାତ କର ଏବଂ ମୋର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କର ଏବଂ ତୁମର ଏହି ସେବକକୁ ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା କର | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

କଲ୍ ଶୁଣ, ପାଟି କର ଏବଂ ଚଲ | ବଜ୍ରପାତରେ ବିଳମ୍ବ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ରାକ୍ଷୀ, ମୋର ଦୟାଳୁ ଡାକ ଶୁଣ, ମୋର ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଗର୍ଜନ କରି ମୋର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ବଳ କରି ମୋତେ ସାହାଯ୍ୟ କର, ଶୀଘ୍ର ତୁମର ଅସ୍ତ୍ରରେ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ମୋତେ ରକ୍ଷା କର |

ଓମ୍ ହ୍ରୀ ହ୍ରୀ ହନୁମାନ କପିସା | ଓମ୍ ହନ୍ ହୁନ୍ ହନୁ ହନୁ ଆରି ଉର୍ ଶେଶା |

ଅର୍ଥ: – ହେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହ୍ରୀ ରୂପରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କପିଶ, ତୁମେ ଶକ୍ତି ପାଇଁ ଅତି ପ୍ରିୟ ଏବଂ ସର୍ବଦା ତାଙ୍କ ସେବାରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ରୁହ, ପ୍ରଭୁ ହମ୍ ହମ୍ ରୂପରେ, ମୋର ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ଏବଂ ମୁଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ସତ୍ୟ ହୋହୁ ହରି ଶପଥ ରାମଦୁତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ଉଚିତ୍ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ଦିନାଥ, ତୁମେ ଶ୍ରୀ ହରିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶପଥ କର, ମୋର ଅନୁରୋଧ ପୂରଣ କର – ହେ ପ୍ରଭୁ ରାମ, ମୋର ଶତ୍ରୁ ଏବଂ ମୋର ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ମିଶ୍ରଣ କର | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଜୟ ଜୟ ଜୟ ହନୁମନ୍ତ ଆଗଡା | ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଥିବା କିଛି ଲୋକ କିଛି ଅପରାଧ କରିଛନ୍ତି।

ଅର୍ଥ: – ହେ ଅପାର ଶକ୍ତି ଏବଂ ଅନୁଗ୍ରହର ପ୍ରଭୁ, ତୁମେ ସର୍ବଦା ବିଜୟୀ ହୋଇପାରିବ, କାରଣ ତୁମର ଏହି ସେବକ କେଉଁ ଅପରାଧରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେଉଛନ୍ତି? (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ପୂଜା ଜାପା ତାପ ନେମ ଆଚାରା | ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ ଯେ ମୁଁ ତୁମର ଦାସ ଅଟେ।

ଅର୍ଥ: – ହେ ତୁମର ଅନୁଗ୍ରହର ପ୍ରଭୁ, ତୁମର ଏହି ସେବକଙ୍କର ଉପାସନା ପ୍ରଣାଳୀ, ଜପ କରିବାର ନିୟମ, ଅନୁତାପ ଏବଂ ଆଚରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ବିଷୟରେ କ knowledge ଣସି ଜ୍ଞାନ ନାହିଁ, ମୋତେ ଅଜ୍ଞ ସେବକକୁ ରକ୍ଷା କର |

ଜଙ୍ଗଲ ବଗିଚା, ମ୍ୟାଗ୍ ଗିରି ଘର ମାହି | ଆମ୍ଭେମାନେ ତୁମକୁ ଭୟ କରୁ ନାହୁଁ।

ଅର୍ଥ: – ତୁମର ଅନୁଗ୍ରହର ପ୍ରଭାବ ହେଉଛି ଯିଏ ତୁମକୁ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଛି ସେ ସ୍ଥାନଟି ଜଙ୍ଗଲ ହେଉ କି ସୁନ୍ଦର ପାର୍କ, ଘର କିମ୍ବା ପର୍ବତ, ସେ କ never ଣସି ପ୍ରକାରର ଭୟକୁ ଭୟ କରେ ନାହିଁ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଚାଲନ୍ତୁ ଆମର ପାଦ ଅତିକ୍ରମ କରି ପାଳନ କରିବା | ଚାଲ ଏହି ସୁଯୋଗକୁ ଟିକିଏ ଅଧିକ ନେବା |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ, ଏହି ସେବକ ତୁମର ପାଦତଳେ ପଡ଼ିଛି, ହାତ ବାନ୍ଧି ମୁଁ ତୁମକୁ ମୋର ବିପଦ ବିଷୟରେ କହୁଛି, ଏବଂ ଏହି ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡରେ କିଏ ଅଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କୁ ମୁଁ ମୋର ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ଅବସ୍ଥା କହି ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିପାରିବି |

ଅଞ୍ଜାନି କୁମାର ବଲୱନ୍ତଙ୍କୁ ନମସ୍କାର | ଶଙ୍କର ସୁଭାନ୍ ଭୀର ହନୁମନ୍ତା |

ଅର୍ଥ: – ହେ ଅଞ୍ଜାନୀଙ୍କ ପୁତ୍ର, ହେ ଅପୂର୍ବ ଶକ୍ତିର ଗୁରୁ, ହେ ଶିବଙ୍କର ଅଂଶ, ହିରୋମାନଙ୍କ ହିରୋ ହନୁମାନ ଜୀ, ମୋତେ ରକ୍ଷା କର | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ବାଦାନ କରଲ କାଲ କୁଲ ଗାଲକ | ପିତାମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ରାମ ସାହା ସର୍ବଦା |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ, ତୁମର ଶରୀର ବହୁତ ବିଶାଳ ଏବଂ ତୁମେ ପ୍ରକୃତ ସମୟକୁ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ, ହେ ରାମ ଭକ୍ତ, ରାମଙ୍କ ପ୍ରିୟ, ତୁମେ ସର୍ବଦା ଗରିବଙ୍କ ଅନୁଗାମୀ |

ଭୂତ ଭୂତ ଭାମ୍ପାୟାର ରାତିଅଧିଆ | ଅଗ୍ନି ବେଟାଲ୍ କାଲ୍ ମାରି ମାର୍ |

ଅର୍ଥ: – ଏହା ଏକ ଭୂତ ହେଉ କି ଭୂତ, ଏହା ଏକ ବାଷ୍ପ ହେଉ କି ରାତାରାତି ହେଉ କିମ୍ବା ଆଗିଆ ବେଟାଲ୍ ହେଉ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କେହି |

ଯଦି ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରେ ତେବେ ମୁଁ ରାମଙ୍କୁ ଶପଥ କରୁଛି। ରାଖୁ ନାଥ ମାରଜାଦଙ୍କ ନାମ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ, ମୁଁ ତୁମର ପ୍ରିୟ ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କ ନିକଟରେ ଶପଥ କରୁଛି, ବିଳମ୍ବ ନକରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କର ଏବଂ ରାମଙ୍କ ଭକ୍ତ, ରକ୍ଷକ ତଥା ଭକ୍ତଙ୍କ ନାମର ସମ୍ମାନକୁ ସମ୍ମାନ କର |

ଜନକସୁତା ହରି ଦାସ କୁଆଡେ ଗଲେ? ଯାହାଦ୍ୱାରା ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବ ନାହିଁ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରିୟ ଜନକୀ ଏବଂ ଜାନକୀ ଭାଲାବ, ତୁମେ ନିଜକୁ ସେମାନଙ୍କର ଦାସ ବୋଲି କହୁଛ, ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମେ କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶପଥ କରିଛ, ଏହି ଦାସର ବିପଦରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାରେ ବିଳମ୍ବ କର ନାହିଁ |

ଜୟ ଜୟ ଜୟ ଧୁନି ହୋଟା ଆକାଶ | ସୁମିରାତ୍ ହୋଟା ସାଦ୍ ନାଶା |

ଅର୍ଥ: – ତୁମର ଖୁସିର ସ୍ୱର ସର୍ବଦା ଆକାଶରେ ରହିଥାଏ ଏବଂ ତୁମକୁ ମନେ ପକାଇ, ଅତ୍ୟଧିକ ଦୁ ows ଖ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ |

ତୁମର ପାଦ ଧରି ପାଳନ କର | ଚାଲ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଏହି ସୁଯୋଗ ନେବା |

ଅର୍ଥ: – ହେ ରାମଦୂତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ତୁମର ପାଦର ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀରେ ଅଛି ଏବଂ ହାତ ଦେଇ ମୁଁ ତୁମକୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି – ଏପରି ବିପଦ ସମୟରେ, ତୁମ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ମୁଁ ମୋର ଦୁ ows ଖ ପ୍ରକାଶ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ଉଠ, ଉଠ, ଚାଲ ରାମ ଦୁହିଙ୍କୁ ଯିବା | ମୋ ଗୋଡ ଅତିକ୍ରମ କରି ପାଳନ କରାଯାଏ |

ଅର୍ଥ: – ଆରେ କରୁଣାନିଧି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଠ ଏବଂ ମୁଁ ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କ ନିକଟରେ ଶପଥ କରେ, ମୁଁ ତୁମକୁ ଦୁ fold ଖରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି ଏବଂ ମୋର ବିପଦକୁ ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ତୁମର ପାଦତଳେ ପଡ଼ିଛି | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଓମ୍ ଖାନ୍ ଖାନ୍ ଖାନ୍ ଖାନ୍ ଖାନ୍ ଚାପଲ୍ ଚଲାଣ୍ଟା | ଓମ୍ ହନୁ ହନୁ ହନୁ ହନୁମାନ୍ଟା |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନ, ଯିଏ ଚାରି ରଙ୍ଗ ଆକାରରେ ଅତି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଗତି କରନ୍ତି, ମୋର ବିପର୍ଯ୍ୟୟକୁ ନଷ୍ଟ କରନ୍ତି |

ଓମ୍ hm hm hank det kapi chanal। ଓମ୍ ସାନ୍ ସାହିମ୍ ପାରାନେ ଖଲ୍ ଡାଲ୍ |

ଅର୍ଥ: – ଓଁ ହଁ, ସମସ୍ତ ମନ୍ଦ ଲୋକ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ସମୟରେ ଅନ୍ଧକାର ପରି ନିର୍ବୋଧ ହୋଇଯାଆନ୍ତି, କେବଳ ତୁମର ସ୍ୱର ଦ୍ୱାରା ଚରିତ୍ର ଆକାରରେ |

Bajrang Baan Lyrics in Oriya
Bajrang Baan Lyrics in Oriya

ତୁରନ୍ତ ତୁମର ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କର | ସୁମିରାଟ ଆମର ଆନନ୍ଦ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ, ତୁମେ ଏତେ ଆନନ୍ଦର ସମୁଦ୍ର ଯେ ଦାସମାନେ ତୁମକୁ ମନେ ରଖିବା ମାତ୍ରେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମର ଦାସକୁ ଶୀଘ୍ର ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା କର |

ଚାଲ ଅନୁରୋଧ କରିବା |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ, ଏହି କାରଣରୁ ମୁଁ ତୁମକୁ ନମ୍ର ଭାବରେ ଡାକୁଛି ଏବଂ ମୋର ଦୁ ows ଖର ବିନାଶ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେପରି ତୁମର ଅନୁଗ୍ରହର ନାମ ନହୁଏ |

ତୁମର ପ୍ରଭୁଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରଭାବ |

ଅର୍ଥ: – ଆରେ ପୱାନସୁଟ, ତୁମର ପ୍ରଭାବ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ, କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ ମଧ୍ୟ ତୁମେ ମୋର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରୁନାହଁ କାହିଁକି?

ଆରେ ବଜରଙ୍ଗ! ଚାଲ ବାଣ ପରି ଦ run ଡ଼ିବା |

ଅର୍ଥ: – ହେ ବଜରଙ୍ଗ ବାଲି, ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ତୀରର ବେଗରେ ଆସ ଏବଂ ଗରିବ ଲୋକମାନଙ୍କର ଦୁ ows ଖକୁ ନଷ୍ଟ କର ଏବଂ ମୋତେ ତୁମର ଭକ୍ତଙ୍କ ରୂପ ଦେଖାନ୍ତୁ |

ହେ କପି, ଗୁପ୍ତ କାମ କେବେ ଆସିବ | ସୁଯୋଗ ହେତୁ ତୁମେ ଶେଷକୁ ଅନୁତାପ କର |

ଅର୍ଥ: – ହେ କପି ରାଜ, ଯଦି ଆଜି ତୁମେ ମୋର ଲଜ୍ଜା ରକ୍ଷା କରିନାହଁ, ତେବେ ତୁମେ କେବେ ଆସିବ ଏବଂ ଯଦି ମୋର ଦୁ ows ଖ ମୋତେ ସମାପ୍ତ କରିଦିଏ, ତେବେ ଜଣେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁତାପ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କ’ଣ ରହିବ?

ଲୋକଙ୍କ ଲଜ୍ଜା କେବଳ ଏଠାକୁ ଯାଏ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପୱନ ତନୟ, ଏଥର ତୁମର ସେବକଙ୍କ ଲଜ୍ଜା ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉନାହିଁ, ତେଣୁ ଶୀଘ୍ର ଆସ |

ଜୟତି ଜୟ ଜୟ ଜୟ ହନୁମାନା ଜୟତି ଜୟତି ବନ୍ଧୁକ ଜୟନ ନିଦାନ।

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାତ୍ ବଲଭେର୍, ତୁମେ ସର୍ବଦା ବିଜୟୀ ହୁଅ, ହେ ଚରମ ଗୁଣ ଏବଂ ଜ୍ଞାନର ବାସସ୍ଥାନ, ତୁମକୁ ସର୍ବଦା ପ୍ରଶଂସା କର | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଜୟତି ଜୟ ଜୟ ଜୟ ଜୟ କପି ରାୟ ଜୟତି ଜୟ ଜୟ ଜୟ ସୁଖ ଡାଏ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ କପିରାଜ, ତୁମେ ସର୍ବଦା ବିଜୟୀ ହୁଅ, ତୁମେ ସୁଖର ମୋର ଏବଂ ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ସୁଖ ଦିଅ, ଏପରି ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ରାଶି ସର୍ବଦା ବିଜୟୀ ହେଉ |

ଜୟତି ଜୟତି ଜୟ ରାମ ପ୍ୟାର। ଜୟତି ଜୟତି ଜୟ, ସିୟା ଦୁଲେରେ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁଲ ଭୂଷଣ ଦଶରଥ ନନ୍ଦନ ରାମଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରିୟ, ତୁମେ ସର୍ବଦା ବିଜୟୀ ହୁଅ – ହେ ଜନକ ନନ୍ଦିନୀ, ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ରାମବଲବାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ପୁତ୍ର, ତୁମେ ସର୍ବଦା ବିଜୟୀ ହୁଅ |

ଜୟତି ଜୟତି କାଦୁଅ ମଙ୍ଗଲ ତଥ୍ୟ

ଅର୍ଥ: – ହେ ସର୍ବଦା ଶୁଭ କାରକ, ତୁମେ ସର୍ବଦା ବିଜୟୀ ହୁଅ, ଯିଏ ତୁମକୁ ଏହି ସମଗ୍ର ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡରେ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣେ ନାହିଁ, ହେ ଟ୍ରିବୁଭାନର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶଙ୍କର ସୁଭାନ୍, ତୁମେ ସର୍ବଦା ବିଜୟୀ ହୁଅ | , (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଏହିପରି ଗାଁର ଗୁଣଗୁଡ଼ିକ ରହିଥାଏ | ପ୍ରେମ ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରିନଥିଲା |

ଅର୍ଥ: – ତୁମର ଗ glory ରବ ଏପରି ଯେ ବାକି ସାପମାନେ ମଧ୍ୟ ତୁମର ଗ glory ରବକୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଯଦିଓ ସେମାନେ ଅନନ୍ତକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି |

ରାମର ରୂପ ସବୁଆଡେ ଅଛି | ଦେଖିବା ସମୟରେ ହର୍ଷନା ସର୍ବଦା ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି |

ଅର୍ଥ: – ହେ ଭକ୍ତ ଶିରୋମାନି, ତୁମେ ସବୁବେଳେ ରାମଙ୍କ ନାମ ଏବଂ ରୂପରେ ଆନନ୍ଦିତ ହୁଅ ଏବଂ ତୁମେ ସବୁବେଳେ ରାମଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇ ଖୁସି ହୁଅ |

ବିଦ୍ୟା ସାରଦାଙ୍କ ସହିତ ଦିନରାତି ଗବତ୍ କପିଙ୍କ ଗୁଣ ଅନେକ |

ଅର୍ଥ: – ମା ଶାରଦା, ଶିକ୍ଷାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦେବତା, ତୁମର ଗୁଣଗୁଡ଼ିକୁ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତଥାପି ତୁମର ମହତ୍ତ୍ୱ ଜାଣିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଦୁନିଆକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବାକୁ ତୁମେ ସମାନ ନୁହଁ |

ଅର୍ଥ: – ହେ କପିଭର୍, ମୁଁ ଅନେକ ଉପାୟରେ ଚିନ୍ତା କରି ଖୋଜିଲି, ତଥାପି ମୁଁ ତୁମ ପରି କାହାକୁ ଦେଖି ପାରିଲି ନାହିଁ |

ଆମେ ଏଠାରେ ରହିବାକୁ ଏବଂ ଆଶ୍ରୟ ନେବାକୁ ଆସିଛୁ।

ଅର୍ଥ: – ଏସବୁ ଚିନ୍ତା କରି ମୁଁ ତୁମ ପରି ଦିନସିନ୍ଦୁଙ୍କ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛି ଏବଂ ନମ୍ରତାର ସହିତ ତୁମର ବିପଦ ବିଷୟରେ କହିଛି |

ଆମର ପ୍ରାର୍ଥନା ଶବ୍ଦ ଶୁଣ | ସମସ୍ତେ ଆମର ଚରମ ଦୁ ows ଖ ବିଷୟରେ ଭାବନ୍ତି |

Bajrang Baan Lyrics in Oriya
Bajrang Baan Lyrics in Oriya

ଅର୍ଥ: – ହେ କପିରାଜ, ମୋର ଏହି କଳା (ଦୁ orrow ଖୀ) ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଶୁଣି ମୋର ସମସ୍ତ ଦୁ ows ଖକୁ ନଷ୍ଟ କର |

ଏହି ପ୍ରକାରର ଅନୁରୋଧ କପି କରନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଯାହା ବି କରନ୍ତି, ସେଠାରେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛି |

ଅର୍ଥ: – ଯିଏ କପିରାଜଙ୍କୁ ଏହିପରି ପ୍ରାର୍ଥନା କରେ, ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସୁଖ ପାଇଥାଏ |

ୟେକ ପାଦତ ବି ହନୁମାନ |

ଅର୍ଥ: – ଏହି ବଜରଙ୍ଗ ତୀର ପ read ିବା ମାତ୍ରେ ପବନର ପୁତ୍ର ଶ୍ରୀ ହନୁମାନ ନିଜ ଭକ୍ତଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ତୀରର ବେଗରେ ଦ runs ଡ଼ନ୍ତି | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ମୁଁ ମୋର ଦୁ ows ଖ ହରାଇଛି।

ଅର୍ଥ: – ଏବଂ ଏକ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଦୁ r ଖକୁ ଅପହରଣ କରିଦିଏ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଆକର୍ଷଣୀୟ ଧର୍ମର ଦର୍ଶନ ଦେବା ପରେ ପୁଣି ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମ ଜୀ ପାଖରେ ପହ reaches ୍ଚନ୍ତି | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଦିଥ୍ ମୋଥ୍ ଟୋନାଡିକ୍ ନାସେନ୍। କିନ୍ତୁ କ୍ରିତ ଯନ୍ତ୍ର ମନ୍ତ୍ର ନାହି ତ୍ରାସାଇ |

ଅର୍ଥ: – କ any ଣସି ପ୍ରକାରର କ ant ଣସି ପ୍ରକାରର କ action ଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦର୍ଶାଇ ପାରିବ ନାହିଁ, ଏହା ଏକ ଯାଦୁ ହେଉ କିମ୍ବା ହତ୍ୟାକାରୀ ପରୀକ୍ଷଣ, ଭଗବାନ ହନୁମାନ ଲାଲାଙ୍କ କୃପା ସର୍ବଦା ତାଙ୍କ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଥାଏ |

ଭ ir ରବାଡି ସ୍ୱରକୁ ଲିଭାଇବା ଉଚିତ୍ |

ଅର୍ଥ: – ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୁର-ଅସୁରା ଏବଂ ଭ ir ରବଡି କ kind ଣସି ପ୍ରକାରର କ୍ଷତି କରନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଜୀବନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ପ୍ରତିଦିନ ଏକାଦଶ ଆଚ୍ଛାଦିତ |

ଅର୍ଥ: – ଯିଏ ଏହି ବଜରଙ୍ଗ ବାନକୁ ନିୟମିତ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ଏକାଦଶ ସଂଖ୍ୟାରେ ଭକ୍ତି ସହିତ ଜପ କରେ, ଏପରିକି ତାଙ୍କର ଛାୟା ମଧ୍ୟ ସମୟକୁ ଭୟ କରେ |

ଶତ୍ରୁ ଗୋଷ୍ଠୀଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ଲିଭାଯିବ |

ଅର୍ଥ: – ଯେଉଁମାନେ ଏହି ବଜରଙ୍ଗ ତୀରକୁ ପ ites ଼ନ୍ତି କିମ୍ବା ବିଶ୍ believes ାସ କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଶତ୍ରୁତା ଥାଏ, ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ |

ତେଜ ପ୍ରତାପ, ଜ୍ଞାନ ଆଡିକାଇ ସର୍ବଦା କପି ରାଜା ରହିଲେ |

ଅର୍ଥ: – ହେ ପ୍ରଭୁ, ସର୍ବଦା ତୁମର ଏହି ସେବକକୁ ସାହାଯ୍ୟ କର ଏବଂ ଗ glory ରବ, ଗ glory ରବ, ଶକ୍ତି ଏବଂ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରଦାନ କର | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଯେଉଁଠାରେ ତୁମେ ଏହି ବଜରଙ୍ଗ ତୀରକୁ ଆଘାତ କର | ତେବେ ମୋତେ କୁହ କିଏ ତୁମକୁ ରକ୍ଷା କରିବ |

ଅର୍ଥ: – ଯଦି ଏହି ବଜରଙ୍ଗ ତୀର କାହାକୁ ହତ୍ୟା କରେ, ତେବେ କିଏ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସମଗ୍ର ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡରେ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଉଛି?

ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପଠନ କରନ୍ତୁ | ହନୁମାତ୍ ପ୍ରମଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଅନ୍ତୁ |

ଅର୍ଥ: – ଯିଏ ଏହି ଭଜନ ବଙ୍ଗକୁ ନିୟମିତ ଭାବରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭକ୍ତି ସହିତ ପ ites ଼େ, ଶ୍ରୀ ହନୁମନ୍ତ ଲାଲା ନିଜ ଜୀବନକୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

ଏହି ବଜରଙ୍ଗ ତୀର ଯାହା ଜପ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ସମସ୍ତ ଭୂତ ଏବଂ ଆତ୍ମା ​​କମ୍ପିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ଅର୍ଥ: – ଯିଏ ଏହି ବଜରଙ୍ଗ ବାନକୁ ନିୟମିତ ଜପ କରେ, ଅନେକ ଭୂତ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଛାଇଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି |

Dhoop dey aru japai ସବୁବେଳେ | ଯାହାଦ୍ୱାରା ଶରୀର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରେ ନାହିଁ |

ଅର୍ଥ: – ଯିଏ ଧୂପ ଓ ଦୀପ ଦେଇ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭକ୍ତି ସହିତ ବଜରଙ୍ଗ ବାନ ପାଠ କରେ, ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ କ disease ଣସି ରୋଗ ବ୍ୟାପି ନଥାଏ |

। ଦୋହା।

Ur ଧାରଣା ଦୃ strong, ପାଠ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅ |

ହନୁମାନ ସମସ୍ତ ବାଧାବିଘ୍ନକୁ ଦୂର କରି ସବୁକିଛି ସଫଳ କରନ୍ତି |

ପ୍ରେମ ପ୍ରତୀହି କପି କାଜେ, ସର୍ବଦା ତୁମର ଧ୍ୟାନ ରଖ |

ସେହି କାରଣରୁ ହନୁମାନ ସମସ୍ତ ଭଲ ପ୍ରମାଣ କରିବେ |

ଅର୍ଥ: – ଯିଏ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ସହିତ ସ୍ମରଣ କରେ ଏବଂ ସର୍ବଦା ତାଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଧ୍ୟାନ କରେ, ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୁଏ | (Bajrang Baan Lyrics in Oriya)

Bajrang Baan Lyrics in Oriya
Bajrang Baan Lyrics in Oriya

କନ୍ନଡ଼ରେ ବଜରଙ୍ଗ ପାନ୍ ଗୀତ Pdf ଡାଉନଲୋଡ୍ ମା- Click Here

Also Read

Leave a Comment